رایگان و آنلاین مشاوره کنید!


خدایا دوستت دارم

جمعه, دی ۱, ۱۳۹۱ ۶:۲۶
ارسال شده در قسمت : درد و دل با خدا, کودکانه | بازدید : 40,332

به نام خدایی که هیچ گاه دغدغه ی از دست دادنش را ندارم

راستش درست خاطرم نیست که از کجا می شناسمت. اسمت را نمی گویم، خودِ خودِ خودت را. آنگونه که هستی. اسمت که جاریست بر لب هر مرد و نامرد.

می شود آدمیزاد اسم چیزی را بداند و خیال کند که می شناسدش، اما آن را اشتباه بگیرد با هزاران مفهوم کاملا متفاوت و گاه متضاد. و هیچ گاه هم نفهمد حقیقت یک واژه، یک کلمه ، یک حقیقت را، که بارها بر زبان رانده است.

می شود عشق را ادعا کرد و اسمش را بر زبان راند، در حالیکه از عشق و عاشقی تنها هم آغوشی و خم ابروی آن را دانست و دل تنگی های شبانه ی روی تخت خواب را.

می شود اسم خدا را بر زبان راند، و پرستیدش، بی آنکه دانست آنچه می پرستد اصلا خدا نیست. تنها پرستیدن کورکورانه ی یک رسم و سنت کهنه است، تنها به این دلیل که نیاکانش همین کار را می کرده اند. و یا به اسم خداوند، ستایش و پرستش کند شاه یک سرزمینی را، که به اسم خدا حکم می راند. آنگونه که همیشه بوده و هست.

واژه ها همیشه مظلومند… واژه هایی چون عشق، دوست داشتن، خدا…

از نو برایت می نویسم:

راستش درست خاطرم نیست که از کجا می شناسمت. یادم نمی آید از کجا بود که دانستم هستی، آنگونه که هستی. و لمس کردم این لمس ناشدنی نزدیک را از آن دورها.

خودت گفته بودی که هستی، نزدیک تر از رگ گردن به من. نزدیک تر از رگ گردن؟!!
با خودم فکر می کنم نزدیک تر از رگ گردن دیگر کجاست؟!
یعنی نزدیک تر از گوشت و پوست به آدم؟!!

یعنی درون آدم، بی هیچ فاصله ای، بی هیچ پرده پوشی. و چون نزدیک تر از “آن نزدیکی” هستی که ما آدم ها می شناسیمش، دور می پنداریم ات.

وقتی آدم بشناستت و بخواهدت، می شود تو! دقیقا یکی می شوی با روح و قلب و گوشت و پوست آدمی. خود آدم می شوی اصلا. نه! خود تو می شود آدم. و مگر بین آدم و خودش هم فاصله ای هست؟! وقتی خدا هست، وقتی تو نزدیک باشی، حتی رگ ها هم فاصله دارند با خودِ خودِ آدم.

فاصله ها ساخته ی ذهن های حقیری هستند که بودن یا نبودن را تنها با کیلومترها و سانتی مترها می سنجند. وقتی کسی در قلب توست، وقتی کسی را دوست می داری، چه فرقی می کند کجا باشد، در همین حوالی کوی ات، یا در آن دوردست ها؟! همینکه بدانی هست، یعنی هست، حتی در آن دورها هم که باشد، فاصله اش با تو، فاصله ی توست تا قلبت.

چه آدم هایی هستند که نفس می کشند یکدیگر را، از همان دورها. و چه آن هایی هستند که فاصله شان هیچ گاه از ابعاد یک تخت فراتر نمی رود، و چه دورِ دور…

…درستش یادم نیست از کی بود که تو، خدایم را شناختم.
از دعاهای مادر ساده ام بود که ساده مرا برد تا آن اوج مهربانی و سادگی، یا دردهایی که برای کودکی ام، آن وقت ها خیلی بزرگ بود. درد بود و بزرگ بود برای کوچکیِ یک کودک. چنگ می زدم در تاریکی و دست تو تنها آنجا بود که آشنا کرد کودکی مرا با گرمی دست هایت.

و آنوقت، فاصله ها مردند…
و من آموختم که چگونه می توان کسی را دوست داشت و ندید، کسی را داشت که نبود، با کسی حرف زد که نیست و کسی نیست که هست…

بعدها، وقتی که دیگر کودک نبودم، جای خالی بال هایی بود که روزی بر شانه هایم روییده بود و معصومیتی از دست رفته. خاطره ی پرواز در آن بی انتهای عشق و مهربانی و پاکی کودکانه ام بود و بال هایی که دیگر نداشتمشان. همین دیگر نداشتن ها بود که تویی را شناختم که سالها، کودکانه، بی آنکه دانسته باشم، داشتمت.

و تو، خدای پاکی ها و کودکی ها، خدای پرواز ها و معصومیت ها، تمام آرامشم بودی و آن بهشت گمشده ی کودکی هایم، که سال ها در جستجویش بودم…

و تنها هنگام خفگی بود که دانستم آنچه حواسم نبود، هوا بود و من نفس می کشیدمت روزی، بی آنکه بدانم چه می کنم. و آن چیزی که جاری می شود در رگ هایم، خودِ تو هستی.

و من این گونه شناختم. نمیدانم تو را، یا خودم را…

i-love-you-god

راستی، خدایا دلم برایت تنگ شده بود. چقدر دلم پر می کشید برای نوشتن برایت. چقدر واژه ها، ساده زیبایند، وقتی تنها برای تو باشند.

راستی، تا یادم نرفته است بگویم:

بی آنکه بترسم از رنجیدنت، بی آنکه نگران سوء تفاهم و سوء برداشتت باشم. بی آنکه بترسم که امروز باشی و فردا روز دیگر نباشی، نخواهی باشی. بی آنکه دغدغه ی از دست دادنت را داشته باشم، بی آنکه بترسم از درد، بی آنکه بترسم که آدم باشی، بی آنکه بترسم که بترسی، به سادگیِ هر چه اسمت، می گویم:

خدایا دوستت دارم.

بی آنکه نگران بهانه جویی ات باشم، که بهانه کنی چرا آسمان دیروز صاف بود و امروز هوا ابریست! یا چرا راه ما اینقدر از هم دور است؟! و بی آنکه نگران زمان باشم و تمام شدن وقت، هر گاه دلم پر کشید برایت، پرواز کنم به سویت. بی آنکه بترسم که چرا دیر آمده ام، بود، نیست، تمام شد!

بی آنکه متهم شوم به کم فروشی در عشق و سنجیده شود عیار دوست داشتنم با ترازوهایی که قرار بود بی انتهای دوست داشتن های بی دلیل ام را وزن کنند با خروارخروار دلیل و بهانه ی دوست داشتن هایی که تنها دوست داشتن خود بود. (حب ذات)

دوستت دارم خدا. خدایا خیلی دوستت دارم، و ممنون که دوستم داری و اجازه دارم که دوستت داشته باشم.

بی آنکه نگران آن روز باشم، که تو باشی و جای خالی ام باشد و من نباشم و کسی آن را به جای من، برای تو پر کرده باشد. بی آنکه این من، آن او باشم، جای خالی من سهم او شود. جایی که روزی گمان می کردم تا ابد برای همیشه جای من خواهد بود. جاییکه برای وجب به وجب داشتنش جنگیده بودم، جاییکه از تکه تکه های من ساخته شده بود و اینک سهم دیگریست.

بی آنکه نگران آن شب باشم، که تو نباشی و من باشم و جای خالی ات. شب به شب، هر شب یلدایی بلند باشد و تاریکی ای عمیق، همچون این احساس. و چشمانی بی خواب و بیدار، و اس ام اس هایی که دلیور نمی شوند و مشترکی که مورد نظر است اما در دسترس نیست!

و نمی ترسم که نبخشی مرا، برای تمام اشتباهات و خطاهایی که به هزار و یک دلیلِ بی دلیل، نادانسته مرتکب می شوم. و می دانم که همیشه برای رسیدنمان راهی پیدا خواهیم کرد، یا راهی خواهیم ساخت!

و نمی ترسم که نباشی، حتی اگر برای مدتی از تو غافل باشم، احوالی نپرسم، یادی نکنم. حتی اگر از رویت روی برگردانم و روی بتابم، باز هم رویم می شود به سوی کوی تو رو بندازم.
و من، همیشه جایی برای در کنارت بودنم خواهم داشت….

خدایا ممنونم که نمی ترسم از تو
ممنون که خدای منی. ممنون که خدایی
ممنون که همیشه هستی. ممنون که خدا هست، وقتی که هیچ کس نیست…
که هیچ آدمی سزاوار این چنین آسمانی دوست داشتن نیست. جز تویی که خود از جنس آسمانی

من با تمام آنچه که می دانم از دوست داشتن های بی دلیل و به شیوه ای دور از آدمی، خدای گونه، خدای وار، تنها تو را می پرستم خدایا و تا همیشه ی هر روز و حوالیِ همان نا کجا آباد، عاشقانه دوستت خواهد داشت، خدای مهربانی ها.

به دوستانتان پیشنهاد کنید:

balatarin cloob viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
به این نوشته امتیاز بدهید:
اولین کسی باشید که نوشته بعدی را می‌خوانید ...

برای اینکه جدیدترین نوشته‌ها فوراً به ایمیل‌تان ارسال شود، ایمیل خود را در کادر زیر وارد و بر روی اشتراک رایگان کلیک کنید:

1- در صفحه باز شده، کد امنیتی را وارد کنید، ایمیل فعال سازی به نشانی شما فرستاده خواهد شد.

2- ایمیل خود را برای تایید نمودن ایمیل فعال سازی، بررسی نمایید.

- همانطور که می‌دانید، ابتدای آدرس ایمیل، www ندارد.


برای آموزش نحوه‌ی اشتراک، می‌توانید این [راهنما] را بخوانید۱۲۶ ديدگاه برای “خدایا دوستت دارم”

 1. علی گفته است :

  تیر ۱ام, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۷ ب.ظ

  Chrome 35.0.1916.153 Windows 7

  خدا جون توصیف حال و هوام تو کلمات نمیگنجه…
  سرتاسر زندگیم مبارزه با نفسم بوده…اما یه جورایی همیشه شکست خوردم…
  ولی نا امید نمیشم…
  من همیشه دوباره شروع میکنم…همیشه…
  چون مطمئنم تو همیشه اغوشت بازه…
  این بار هم شکست خوردم…
  ولی باز اومدم…
  سلام خداجون…
  دوستت دارم… :)

  [پاسخ به این دیدگاه]

  علی گفته است:

  پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ:

  Chrome 35.0.1916.153 Windows 7

  @علی,
  الهی و ربی من لی غیرک… :x

  [پاسخ به این دیدگاه]

  S گفته است:

  پاسخ در تاريخ مهر ۱۲ام, ۱۳۹۶ ۱۱:۰۵ ب.ظ:

  Chromium 44.0.2403.133 Android 6.0.1;

  @علی,
  😔😔😔مشکل همیشگیم😔😔و خدایی که همیشه هس و همیشه فک میکنم که می بخشه و یه فرصت دوباره میده بهم ولی نمیدونم به چه قیمتی😳😳

  [پاسخ به این دیدگاه]

 2. fatemeh گفته است :

  شهریور ۵ام, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۹ ق.ظ

  Firefox 30.0 Windows 7

  به نام تنهاامیدم
  سلام من برای اولین بارتواین سایت اومدم به نظرمن خوب بود.
  خدایاواسه همه چی ممنونم وببخشم واسه همه بد بودنام خدایاولم نکن وخدایاهمه اونایی که تواین سایت دلنوشته نوشتنو تنهانذار.خدایادوستتدارم مهربونم.

  [پاسخ به این دیدگاه]

 3. fatemeh گفته است :

  شهریور ۵ام, ۱۳۹۳ در ۱۲:۰۵ ب.ظ

  Firefox 30.0 Windows 7

  @زهرا, زهراجان منم برات دعامیکنم تاخداکمکت کنه

  [پاسخ به این دیدگاه]

 4. مهدی گفته است :

  مهر ۷ام, ۱۳۹۳ در ۱۰:۳۲ ب.ظ

  Firefox 33.0 Windows 7

  سلام موفق باشید سایتت عالی لینکتون کردم

  [پاسخ به این دیدگاه]

 5. Mahsa گفته است :

  مهر ۱۱ام, ۱۳۹۳ در ۹:۵۶ ب.ظ

  Safari Android 4.2.2;

  من هم نمی دانم از کی میشناسمت از وقتی که ان دفتر خاطرات زیبا را یافتم و نوشتن را اموختم بی انکه بدانمت نامت را نوشتم و هر کس را مثل بی بی مهربانم بتو می سپردم
  تا انکه جای قلمم را خودکار گرفت و قلبم را زنگاری گرفت زنگاری از اه و ناحقی با تمام وجود شکایت داشتم به وسعت دنیایم تنهایم و تنها تو را می شناختم پس دوباره نوشتم دو خط تمام نوشتم تا جای که اشک صورت و میدان سفید رو به رویم را تر کرد..تا خواستم بخوانم با کمال ناباوری دو خط اسم تو را می دیدم در دو خط نوشتم خدایا دوستت دارم انجا بود که فهمیدم روح ام هنوز از ان اوست دوستش دارم …کاش با تمام خودکار های زندگیمان بر روی برگ های قلب مان از کسی بنویسیم که تا ابد ببالیم
  خودکار پر محبت قلبتان همیشه پایدار برادر میران….

  [پاسخ به این دیدگاه]

 6. بانو گفته است :

  دی ۱ام, ۱۳۹۳ در ۹:۰۷ ب.ظ

  Chrome 39.0.2171.95 Windows XP

  کپی کردم بااجازتون…
  راضی نبودیدبهم بگید
  @};- [تشویق]

  [پاسخ به این دیدگاه]

 7. حامد گفته است :

  بهمن ۲۹ام, ۱۳۹۳ در ۹:۱۱ ب.ظ

  Firefox 35.0 Windows 7

  خدایا دوستت دارم
  خیلی ممنون واقعا زیبا و تاثیر گذار

  [پاسخ به این دیدگاه]

 8. فاطمه گفته است :

  خرداد ۱ام, ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۲ ب.ظ

  MSIE 8.0 Windows 7

  خیلی خوب نوشتین. داره اشکام گوله گوله میریزه ۲ روز پیش با خدا یه بحثی داشتم. اما خداست دیگه نمیشه دل کند ازش .انگار غرق شدی تو وجودش…

  [پاسخ به این دیدگاه]

 9. ---- گفته است :

  خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۴ در ۲:۰۳ ق.ظ

  Firefox 38.0 Windows

  می شود اسم خدا را بر زبان راند، و پرستیدش، بی آنکه دانست آنچه می پرستد اصلا خدا نیست. تنها پرستیدن کورکورانه ی یک رسم و سنت کهنه است، تنها به این دلیل که نیاکانش همین کار را می کرده اند. و یا به اسم خداوند، ستایش و پرستش کند شاه یک سرزمینی را، که به اسم خدا حکم می راند. آنگونه که همیشه بوده و هست.
  خیلی قشنگ بود ممنون(:

  [پاسخ به این دیدگاه]

 10. tekyegaham khoda گفته است :

  خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۴ در ۹:۲۹ ب.ظ

  Chromium 41.0.2272.94 Android 4.4.2;

  آهنگت عالی بود! موفق باشی!!

  [پاسخ به این دیدگاه]

 11. فاطمه گفته است :

  مهر ۹ام, ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۱ ق.ظ

  Firefox 40.0 Windows 7

  خداخیلی دوست دارم نمدونم دیشب چطوری این سایتو پیدا کردم چون احسام میکنم خیلی بهت نیازداشتم خیلی دلم گرفته بود خدایاهمه جاازم حمایت کردی خیلی خیلی دوستدارم امااحساس میکنم تازگیها صدامو نمشنوی خیلی مشکل دارم احساس میکنم دیگه تنهای از پس این مشکلات برنمیام خدایاکمکم کن مگه نمیگن خدا ازرگ گردن به ادم نزدیکتره پس چرابه بندت اینقدر سختی میدی چراحاجتمونمیدی؟خدایاتا الان راه درستوبهم نشون دادی شکرمکنم بدرگاهت ای خدای بزرگ بازم از ت میخوام کمکم کنی خیلی دوست دارم دیشب وقتی این سایتوپیدا کردم وقتی مطلبای قشنگشو خوندم خیلی گریه کردم باورم نمیشدکه پیدات کردم ازسایت خوبتون بسیارسپاس گزارم

  [پاسخ به این دیدگاه]

 12. Zahra گفته است :

  اسفند ۴ام, ۱۳۹۴ در ۸:۳۸ ب.ظ

  Safari Android 2.3.6;

  سلام http://www.Aramesheabadi17.blogfa.com

  ادرس وبلاگمه سر بزنید و بهم بگید چجوری لینکتون کنم سایتتون عالیهههههه.

  برام دعا کنید انقدی ک من خدا رو دوس دارم اونم دوستم داشته باشه …..

  خداجونم عاشقتم…..تاابد

  [پاسخ به این دیدگاه]

 13. مرتضی دهقانی گفته است :

  فروردین ۲۹ام, ۱۳۹۵ در ۱:۲۵ ق.ظ

  Safari Android 4.2.2;

  به به احسنت خیلی متن بی نظیر گزاشتی خیلی دوست دارم با شما آشنا بشم

  [پاسخ به این دیدگاه]

  Mehdi Mirani گفته است:

  پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۱:۰۴ ب.ظ:

  Firefox 43.0 Windows

  @مرتضی دهقانی, @};-

  [پاسخ به این دیدگاه]

 14. Sky گفته است :

  تیر ۲ام, ۱۳۹۵ در ۲:۲۴ ب.ظ

  Chromium 47.0.2526.83 Android 4.4.4;

  بسیار متشکرم از متن بسیار زیبا….

  متنی آرامش گونه که به زیبایی درد و رنج انسان از زمینیان و نامردیها را تسکین می دهد.

  و مصداق ان ایه ی زیبای قران مجید می باشد ک می فرماید: *آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟*

  [پاسخ به این دیدگاه]

 15. خدایا دوست داریم گفته است :

  مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۹ ق.ظ

  Firefox 46.0 Android 4.4.4;

  خدایادوست داریم تا ابد.
  خدایا تسلیمتیم تا ابد
  خدایا کمک میخوایم تا ابد
  خدایا رحمت میخوایم تا ابد
  خدایا برکت میخوایم تا ابد
  خدایا بخشش میخوایم تا ابد
  خدایا شاکرتیم تا ابد
  خدایا تسلیمتیم تا ابد
  خدایا دوست داریم تا ابد
  خداوندا مارا در جرگه دوستداران و تسلیم شدگان واقیدرگاهت پذیراباش
  خدایا تسلیمتم چون دوست دارم
  خدایا بشدت ازت میترسم و بشدت دوست دارم

  [پاسخ به این دیدگاه]

 16. فاطیما گفته است :

  آذر ۲۰ام, ۱۳۹۵ در ۲:۲۴ ب.ظ

  Chromium 11.0.696.34 Linux

  دلم بجوری گرفته میشه برام دعاکنید خدابهم یه بچه بده 

  [پاسخ به این دیدگاه]

 17. فاطیما گفته است :

  آذر ۲۰ام, ۱۳۹۵ در ۲:۲۶ ب.ظ

  Chromium 11.0.696.34 Linux

  ررفتم دکتر مشکلی ندارم شایدم لیاقت مادرشدنو ندارم برام دعاکنید شاید دعاشماقبول بشه ممنونم ازتون

  [پاسخ به این دیدگاه]

  ساراهوشیار گفته است:

  پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳ ب.ظ:

  Chromium 51.0.2704.81 Android 5.1.1;

  @فاطیما, سلام عزیزم این حرفو نزن خواهر منم مث تو نا امید بود ولی بعد۱۲ سال خدا بهش یه پسر داد خود منم بعد ۷ سال حامله شدم. یه چی بگم بخندی خاهر بزرگه دیگم شتر زا هست وهر ۷ سال باردار میشه

  [پاسخ به این دیدگاه]

 18. ساراهوشیار گفته است :

  آذر ۲۲ام, ۱۳۹۵ در ۱۰:۱۷ ب.ظ

  Chromium 51.0.2704.81 Android 5.1.1;

  سلام خدای مهربون مرسی که همیشه پیشمی .
  مرسی که هروقت خواستم راه کج برم یا گناه کنم به یه طریقی بهم هشدار دادی واقعا خیلی دوست دارم ومیدونم همیشه حواست به همه بنده هات هست میدونم اگه حاجتمو نمیدی یه چیزی صلاح میدونی.خدایا هیچ وقت تنهام نذار .خدا جون به یه مشکل بزرگی برخورد کردم لطفا هوامو مث همیشه داسته باش کمکم کن.خدا خیلی نوکرتم.خدایا عزیزامو درپناه تو میسپارم.لطفا منو هیچ وقت پیش بچم شرمنده نکن مرررررسی ۷دا جون.دوستدار تو سارا 💖😍💋💋💋

  [پاسخ به این دیدگاه]

 19. تبسم گفته است :

  فروردین ۱۴ام, ۱۳۹۶ در ۸:۴۳ ب.ظ

  Chromium 56.0.2924.87 Android 6.0;

  فوق‌العاده بود واقعا ممنون از این متن بسیار زیبا 💟💟💟

  [پاسخ به این دیدگاه]

 20. تبسم گفته است :

  فروردین ۱۴ام, ۱۳۹۶ در ۸:۴۵ ب.ظ

  Chromium 56.0.2924.87 Android 6.0;

  عالی بود واقعا ممنون از این متن بسیار زیبا و تاثیر گذار 💟💟💟💟 :x @};-

  [پاسخ به این دیدگاه]

 21. ملیحه گفته است :

  خرداد ۱۴ام, ۱۳۹۶ در ۲:۳۷ ق.ظ

  Chromium 58.0.3029.83 Android 5.0;

  خدا جونم
  حالم خیلی خرابه
  احساس میکنم خییلی تنهام
  احساس میکنم هیچ پشتوانه ای ندارم
  خییبلی شکستم
  خدا جون حرفامو میشنوی
  حالم خرابهههه
  خدایا چیکار کنم
  کجا برم
  تا حالا شده احساس کنین هیچ جا را ندارین برین بجز داخل ماشینتون
  خدایا امشب اومدم دم در خونت توی ماشینم وایسادم،ولی تا کی میتونستم نصف شبی اونجا وایسم.
  ولی دلم میخواست در باز بود و میرفتم داخل،همونجا توی آغوشت،در پناهت میموندم،دور از همه غصه هام،دور از همه دردام.
  خداجونم دلم پر درده خیییلی.به هیچ کس نمیتونم بگم.
  خدا جونم منو دریاب،خواهش میکنم.
  به دل شکستم منو دریاب
  خدایا نمیدونم چجوری ولی منو دریاب
  خدایا حرفامو میشنوی
  دل شکستمو میبینی
  منو دریاب
  تا حااا شده برای کسی نامه بنویسی ولی دلت نخواد تموم بشه.
  خدایا دلم میخواد تا خود صبح برات بنویسم و تو ببینیم و نازشم کنی.
  بگی ملیح جان من هستم،نمیذارم کسی بشکنتت.خودم هستم.ناراحت نباش.از یک راهی دستتو میگیرم که خودتم نفهمی.نمیذارم کسی خردت کنه.اصلا بیا پیش خودم.نمیذارم دیگه اونجا بمونی.منم بگم اووومدم.😢😢😢

  [پاسخ به این دیدگاه]

 22. ناشناس گفته است :

  آبان ۴ام, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۲ ب.ظ

  Chromium 61.0.3163.98 Android 5.0.2;

  خدایا از وقتی ۹سالم بود مشکلاتمون شروع شد و الآن۲۰سالمه خداجونم مرسی که تو این مدت به باباییم آرامش دادی که تونسته تا الآن سرپا بمونه مرسی که به مامانم نیرو دادی که بتونه به هممون آرامش بده خدایا مرسی که تنهامون نزاشتی
  ولی خدا جونم خیلی دلم از آدمات گرفته که اینقدر پول پرستن و حاظرن برای پول پا روی وجدانشون بزارن و مارو به این وضع برسونن خدایاااا تا الآن خوب جوابشونو دادی ولی خدا جونم داری میبینی که بازم دارن اذیتمون میکنن خدایاااا من تو این دنیا باهاشون کاری ندارم و میسپارمشون اون دنیا که بایدجواب ما رو بدن من ازشون نمیگذرم از اونایی که موهای داداش۲۳سالم و سفید کردن باعث شکستن دلمون شدن خدایااااا من ازشون نمی گذرم

  [پاسخ به این دیدگاه]

- لطفاً دیدگاه خود را به زبان پارسی بنویسید.

- در صورتی که صفحه‌کلید پارسی ندارید، گزینه تبدیل خودکار متن به پارسی را فعال نمایید.

- نشانی ایمیل شما محرمانه بوده و منتشر نخواهد شد.

- دیدگاه‌ شما بعد از تأیید توسط نویسنده وبلاگ، منتشر خواهند شد. در صورتی که تمایل به ارسال نظر خصوصی دارید، حتماً ذکر نمایید.

- لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از صفحه ارتباط با من استفاده نمایید.

پاسخ به نوشته


~X( [شیطونک] [رویا] [دعا] [خجالت] [تهوع] [تشویق] [بغل] [-( X( O:-) B-) @};- =P~ =)) =(( ;;) ;)) ;) :| :x :S :P :D :-h :-O :-?? :-? :-/ :-* :)) :) :(( :(
به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.