انرژی + بدهید

 


نامه عاشقانه ای به خواهرم

سه شنبه, خرداد ۷, ۱۳۹۲ ۲:۴۴
ارسال شده در قسمت : نامه‌ها | بازدید : 88,903

دوستت دارم خواهرم

سلام، دخترِ سرزمینم!

نمی‌دانم اسمت چیست. یا الآن کجا هستی. اما میدانم حتما سرت خیلی شلوغ است. تو هم مانندِ دیگر دختران، احتمالا به دنبال موفقیتی. داری درس می‌خوانی شاید. نمی‌دانم چقدر می‌فهمی، اما می‌دانم سوادت خیلی بالاست. مثلا می‌دانی فلان نظریه‌ی فلان شخص را و تا دلت بخواهد، می‌توانی انواعِ هرم‌ها را نام می‌بری. شاید در تلاش برای رفتن به دانشگاه مورد علاقه‌ات هستی و یا به دانشگاه و مدرکِ بالاتر فکر می‌کنی.
میدانم که سرت خیلی شلوغ است! حسابی داری درس می‌خوانی. اما لابه‌لایِ ورق زدنِ جزوه‌‌هایت، فرصتی که پیدا شد، نامه‌ی من را هم بخوان. شاید درسی هم باشد که فراموش کرده باشی، شاید واحدی هم باشد که نگذرانده، یا کتابی که نخوانده‌ باشی.

همینطور که در انتظارِ شاهزاده‌ی زیبایت، سوار بر اسب سفیدی، لطفا کمی هم به من وقت بده.

از اینکه تو را “خواهر” خطاب می‌کنم، ببخش. با خودم فکر کردم بگویم: دوستم؟ دوستی‌هایِ ما آدم‌ها، “تا” دارد اما. هر کسی تا جایی با آدم دوست می‌ماند. تا کجایش مهم نیست، جایی اما تمام می‌شود. همیشه یک وقتی می‌آید که دوست بودن‌مان، و دوست‌داشتن‌مان، دیگر برایشان سودی نداشته باشد. به ضررشان که شد، تمام می‌کنند. و گذشته از این، خواهر با خودش، صمیمانه‌ترین معنایِ دوست بودن و دوست‌داشتن را دارد. دوست داشتنی که هیچ‌وقت “تا” ندارد.

 

خواهرم!

هیچ‌گاه غرق در روزمرگی‌های خودت نشو. گاهی لازم است، سر از جزوه‌هایت برداری، و اجازه ندهی روزمرگیِ دنیا تو را به سمتی ببرد که دیگران می‌خواهند. ببین از مدرک بالاتر چه می‌خواهی، از جایگاه بالاتر، از پول و احترام بیشتر. همینکه تحسین دیگران را داشته باشی و برایت دست تکان دهند و تو بر خود ببالی و لبخند‌های مصنوعی بگیری و تحویل‌شان بدهی، کافیست؟!

خواهرم، هر چه طبلی تو خالی تر باشد، صدایِ بیشتری را به گوش می‌رساند. صدایِ بیشتر و توجهِ بیشتر آدم‌ها، می‌تواند نشانی از تهی بودن باشد. آدم‌ها، صدایی را دوست دارند که بلند تر باشد، حتی اگر گوش‌خراش. طبلی نباش که صدایت برود تا دوردست‌ها. نوایی باش، آهنگین، که آوازه‌ی زیبایی‌اش، همه را به پشتِ دربِ خانه‌ات بکشاند، از آن دوردست‌ها.

نه که از مسیرت منصرف شوی، تا می‌توانی یاد بگیر. به جز درس، همیشه کتاب بخوان. تعدادِ کتاب‌هایی که خوانده‌ای و اینکه اسم چندتا نویسنده را می‌دانی و فلان کتاب را چه کسی نوشته و کدامشان نویسنده‌ی محبوب توست، فقط به دردِ پُز دادن می‌خورد. واژه‌هایش را مثلِ یک سوپ سر بکش و با جانت درآمیز. بدان یک کتاب، حتی فقط یک جمله‌ی یک کتاب، می‌تواند زندگی‌ات را برای همیشه تغییر دهد.

در کنارش اما، درس‌های بزرگ‌تری از زندگی را بیاموز و هیچوقت این را فدایِ آن یکی نکن. و همواره به یاد داشته باش، که بزرگ‌ترین آدم‌هایی که زمینِ ما به خود دیده، تحصیلات نداشتند. گاهی، خواندن و نوشتن هم نمی‌دانستند. و هیچ‌وقت فراموش نکن، بزرگ‌ترین درس‌های زندگی، نه در کتابی نوشته می‌شود و نه در دانشگاهی تدریس.

 

خواهرِ شادی‌هایِ بی دلیل!

تا می‌توانی تجربه کن. اما یادت باشد، در بعضی کارها، هیچ راه برگشتی نیست. حواست باشد، که نه محافظه کار و ترسو باشی، و نه بی‌محابا دل به دریا بزنی.
گاهی با صدای بلند بخند. پاهایت را در حوضِ یک پارک فرو کن و بگذار این‌بار، بوسه‌ی ماهی‌ها، پاهایت را غلغلک بدهد. نترس از نگاهِ آنانی که بلند خندیدن، نجابتت را در نگاهشان بخشکاند. دشمنانِ شادی و خنده، نجابتت را در اسارتت می‌دانند. اسیرِ باورهای هیچکس نشو و همانگونه باش که باورش داری.
نجیب باش! و نجیبانه بخند و شادی کن. تو را به خدا، اینقدر از چشمانت ماتم و اندوه نبارد… گاهی هم لباس های رنگی بپوش. نقاشیِ دنیا را ببین، بال‌های پروانه‌ها را، رنگین‌کمانی را که باران آورده… خدا، رنگ‌ها را دوست دارد.

 

خواهرِ تمامِ خوبی‌ها!

لباست را تنها صدفی بدان که مرواریدی همچو تو را در بر گرفته است، نه بیشتر و نه کمتر. اسیرِ لباس نباش، تنگ کردنِ دکمه‌ی بلوزت، فقط قفست را تنگ‌تر می‌کند و روحت را اسیرتر. برای آزادی‌ات، روسری‌ات را عقب می‌زنی و باز بیشتر اسیرِ جسمت می‌شوی… و هیچ‌وقت هم فکر نکن، که سانت‌های بیشترِ لباسِ تو، نشانه‌ی پاکی و نجابتِ بیش‌ترِ توست. همانقدر بپوش که پوشیده باشی. نه کمتر و نه بیشتر. نجابتِ تو، چشم‌ها و قلبِ نجیبِ توست. لباسِ تو، تو را از قفسِ جسم می‌رهاند.

گاهی به سوراخ‌های جورابت بخند و باز پایت کن. گاهی دست هایت را باز کن و بی‌هدف، رویِ لبه‌ی جدول قدم بزن. بی آنکه به مقصد بیاندیشی. باران که بارید، خیس شو. چتری از باران بساز، و بخند به نگاه‌های متعجب آدم‌هایی که زیرِ سایه بان پناه گرفته‌اند. بخند به چترِ بارانی‌ات! گاهی در خلوتِ خودت، برایِ خودت آرایش کن. گوشواره‌ی آویز گوش‌ات کن و به قیافه‌ی خودت از ته دل بخند. و خودت را بی‌دلیل دوست بدار. گاهی هم، نه برایِ دیگران، که برایِ خودت، زیبا باش.

 

خواهرِ آزادم!

اگر به تو می گویند ضعیفه، اگر ضعیف و وابسته می‌خوانندت، فقط بدان، تو خودت، در قالبِ دختری به قدمتِ تاریخ، مسببِ تمامِ این بی‌عدالتی‌ها هستی. از خودت شروع کن، نه از من… شاید اینگونه، من هم تغییر کنم. من هم تغییر خواهم کرد، اگر تو نیز همیشه به یک مرد، به چشمِ یک دیوار ننگری.
گاهی خودت باید تکیه‌گاه باشی… همانطور که روزی تکیه‌گاه فرزندانت خواهی شد. گاهی، تو، تکیه‌گاهِ مردت باش… گاهی هم بگذار او، روی شانه‌هایت گریه کند. گاهی هم تو آرامشش‌اش باش. چه اشکالی دارد؟ گاهی هم تو مرد باش. گاهی تو برای آشتی پیش‌قدم شو. گاهی تو اول ببخش. گاهی تو اول سلام کن. گاهی یک مرد، با تمامِ مردانگی‌اش، همچون یک کودک، به تکیه گاهِ محکمِ تو نیاز دارد. گاهی هم، تو مردِ مردت باش.

گاهی تو انتخاب کن. همیشه که نباید انتخاب شوی. این را تو همیشه خواستی، که همیشه، این تو باشی، که انتخاب می‌شوی. تو بودی که در گوش‌ات خواندند که انتخاب کردن برایت کسرِ شان است، و با انتخاب شدن عزیزتر خواهی‌شد. گاهی هم تو با تمامِ ظرافتِ زنانه‌ات، مردت را مهمان کن. تو حساب کن. اینگونه، او هم خود را مردِ زندگی‌ات خواهد یافت، و نه پدری برایِ تکیه دادنِ تو! این‌گونه، عزیزتری… گاهی، تو اول بخواه، تو اول مهر بورز، تو اول بساز.

هرگز، خود را به صفرهای سکه‌هایِ مهریه‌ات نفروش… مهریه‌ی تو، نه تعدادِ سکه‌های مردت، که تعدادِ قطره‌هایِ اشک‌ِ شوقِ اوست. که مهرِ تو، به تعدادِ لبخند‌هایی‌ست که بر لبانت می‌نشاند. یک‌بار هم تو مردِ مردت باش، تو فکرِ مردت باش…
هزینه‌ی اضافیِ عروسی‌ات را پس اندازِ زندگی‌تان کن. گیریم مهمان‌ها در قصرِ شانزلیزه یک شب هم بهشان خوش گذشت، شب‌های باقیِ عمرت اما، فکر کردن به هزینه‌ها، در او جایی برای فکر کردن به تو باقی نمی‌گذارد! تو هم از انتظاراتت کم کن و هم‌پایِ مردت، کمی از بارِ زندگی را بر دوش بگیر. و آن‌وقت بیا و از برابریِ مرد و زن حرف بزن!

 

خواهرِ عشق های جاودانه!

آدم‌ها را نه از آنچه می‌خواهند ببینی، بلکه از آن‌چیزی بشناس که نمی‌خواهند تو به آن پی ببری. چگونه به چشم‌هایت اعتماد می‌کنی؟ وقتی آسمان را با چشمانت، آبی می‌بینی، و میدانی آبی نیست. و وقتی آبِ دریا را آبی رنگ می‌کنی و می‌دانی، مشتی از آن آب که برداری، آب، بی‌رنگ است.
بهترین چیز‌هایِ دنیا نه دیدنی هستند و نه شنیدنی. واقعی‌ترین دوستت دارم‌ها، هیچ‌وقت به زبان آورده نمی‌شوند. حقیقی‌ترین احساس‌ها، در پنهان‌ترین پستویِ قلبِ آدم‌ها پنهان است، همچون یک گنج. و اگر در جست‌وجویِ گنجی، بدان که، عظیم‌ترین گنج‌ها نه در قصرهای باشکوه، که در خراب‌ترینِ خرابه‌ها مدفون است. همیشه قصرها اولین جایی هستند که غارت می‌شوند. قصرهایِ زیبا، یا پیش از این غارت شده‌اند، یا غارت خواهند شد. گاهی، حقیقتی را از پشتِ ناگفته‌ها دریاب.

 

خواهرِ مهربانی‌های بی‌دلیل!

ستاره‌ی کم نورِ آسمان را ببین… هیچ چشمی خیره به آن نمی‌نگرد. تمامِ چشم‌ها خیره به آن ستاره‌ی پر نوری‌ست، که برایشان چشمک می‌زند! انگار یادشان رفته، کم‌نوریِ یک ستاره، نه از کوچکیِ آن، که گاهی از فاصله‌ی زیادِ آن‌هاست. و آن‌ها، تا آن ستاره‌ی نجیب، میلیاردها سالِ نوری، فاصله کم دارند! وقتی که برسند، خواهند فهمید، که خورشیدِ آدم‌ها، تنها، نزدیک‌ترین ستاره است. و نه بزرگ‌ترین.
تو محدود به نزدیک‌ترین‌ها نیستی. تو محکوم به اطرافیان نیستی. گاهی برای رسیدن به ستاره‌ات، میلیاردها سالِ نوری را طی کن… حرکت کن! تو یک انسانی. نه یک درخت!

 

خواهرِ دوست‌داشتنی!

تو برای تنها بودن آفریده نشده‌ای، تنهایی‌ات را اما دوست بدار. و هیچ‌گاه تنهایی‌ات را ارزان نفروش… پیش‌فروش‌اش نکن، فصل‌اش که برسد، به قیمت می‌خرند. و بدان، شیشه‌ها، هر چه ناپاک‌تر باشند، بهتر دیده می‌شوند. و شیشه‌های پاک، اصلا به چشم نمی‌آیند.

 

خواهرِ شیرین‌ام!

آنکه تو را دوست دارد، عطشی برای لمسِ تنت ندارد و لمسِ تنِ تو، هیچ ربطی به دوست داشتن. جسم‌ات را به آغوشِ مردی بسپار، که قلبش را به آغوشِ تو سپرده باشد.
هیچ‌وقت به زیبایی‌ات مغرور نشو، همیشه گرگ‌ها در کمینِ زیباترین‌ طعمه‌ها هستند. معمولا، معمولی‌ها خوشبخت ترند. فراموش نکن، هر کسی می‌توانند ببینند تو چه به نظر می‌آیی، ولی تعداد کمی می‌دانند تو واقعا چه کسی هستی. کسی را دوست بدار، که تو را نه بخاطرِ آنچه به نظر می‌آیی، که برایِ آنچه به نظر نمی‌آیی، دوست بدارد.

خواهرم، می‌دانم که چیزِ زیادی نمی‌دانم،
حرف‌هایم را، تنها، نشانی از آن بدان، که با تمامِ نفهمی‌هایم، دوستت دارم.

و در تاریک‌ترین لحظه‌هایِ تنهایی‌ات،
همیشه به یاد داشته باش که اگر هیچ‌کس نیست، خدا که هست…

و همیشه‌ی همیشه، مراقب خودت باش.

 

با یک دنیا محبت، مهدی

 

– تقدیم به تمامِ دختران و زنانِ سرزمینم. و برایِ فردایی، که در کنارِ هم، و از جنسِ آدم، هم‌جنس باشیم.

به دوستانتان پیشنهاد کنید:

balatarin cloob viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
به این نوشته امتیاز بدهید:
اولین کسی باشید که نوشته بعدی را می‌خوانید ...

برای اینکه جدیدترین نوشته‌ها فوراً به ایمیل‌تان ارسال شود، ایمیل خود را در کادر زیر وارد و بر روی اشتراک رایگان کلیک کنید:

1- در صفحه باز شده، کد امنیتی را وارد کنید، ایمیل فعال سازی به نشانی شما فرستاده خواهد شد.

2- ایمیل خود را برای تایید نمودن ایمیل فعال سازی، بررسی نمایید.

- همانطور که می‌دانید، ابتدای آدرس ایمیل، www ندارد.


برای آموزش نحوه‌ی اشتراک، می‌توانید این [راهنما] را بخوانید۱۳۰ ديدگاه برای “نامه عاشقانه ای به خواهرم”

 1. س.ی گفته است :

  آذر ۸ام, ۱۳۹۳ در ۹:۴۷ ب.ظ

  Safari Android 2.3.4;

  عالبپی بود..ممنونم برادر سرزمینم [تشویق]

  [پاسخ به این دیدگاه]

 2. سلطانی گفته است :

  آذر ۱۷ام, ۱۳۹۳ در ۹:۴۹ ق.ظ

  Chrome 39.0.2171.71 Windows 7

  شبی ازسوز دل گفتم قلم را= بیا بنویس غم های دلم را=قلم گفتا برو بیمار عاشق= ندارم طاقت این هم غم را= اگر معشوق تو باشد خداوند= به نامحرم نگوتو ماجرا را.

  [پاسخ به این دیدگاه]

 3. yasaman گفته است :

  دی ۹ام, ۱۳۹۳ در ۱۰:۰۹ ق.ظ

  MSIE 10.0 Windows

  سلام چه متنای زیبایی دارید واقعا خیلی زیبا هستن خیلی ممنون بابت متناتون خوشحالم ازاین که سایت شمارو پیدا کردم اگه یه فرصت مناسب گیرم همه متناتونو میخونم. [تشویق] [تشویق] [تشویق] [تشویق] [تشویق] [تشویق]

  [پاسخ به این دیدگاه]

 4. عباس گفته است :

  بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۳ در ۸:۲۵ ب.ظ

  Chromium 39.0.2171.93 Android 4.2.2;

  خب بگرد پیدا می کنی ابجی

  [پاسخ به این دیدگاه]

 5. عباس گفته است :

  بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۳ در ۸:۲۷ ب.ظ

  Chromium 39.0.2171.93 Android 4.2.2;

  یعنی به هیچی کی اعتماد نداری اجی

  [پاسخ به این دیدگاه]

 6. shayan alony گفته است :

  اسفند ۲ام, ۱۳۹۳ در ۶:۲۷ ب.ظ

  Safari Android 4.1.1;

  عالی بود داداش دستت درد نکنه

  [پاسخ به این دیدگاه]

 7. Siahrag13 گفته است :

  اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۳ در ۱۱:۰۷ ق.ظ

  Firefox 34.0 Android; Mobile;

  سلم میشه بگید اهنگ بی کلام پیانو وبلاگتون از کدوم استاده؟

  [پاسخ به این دیدگاه]

 8. تمنا گفته است :

  فروردین ۲۴ام, ۱۳۹۴ در ۲:۲۱ ب.ظ

  Firefox 37.0 Windows 7

  ممنونم مهدی عزیز..چشم مراقبیم .. امیدوارم هنوز قلبی باشه که که فقط وفقط براخودآدم بتپه نه برای هوس …ماناامید نمیشیم دعامیکنیم که یه روز باهمچین کسی روبه رو بشیم ..خداپشیمونمون نکنه …خدایا….چی میشه …مرسی آقامهدی فعلن برا امروز کافیه بازم می یام … @};- لطفن شما هم اگه هرکدوم ازنظرای منو خوندید یه جواب هرچند کوچولو بدید..تو بیشتر نوشته هایی که خوندم براتون نظر گذاشتم حالا اگه وقت کردین ..ولی دوست دارم باهاتون دائم در ارتباط باشم …فعلن دیگه.. ;;)

  [پاسخ به این دیدگاه]

 9. ابراهيم گفته است :

  اردیبهشت ۱۰ام, ۱۳۹۴ در ۶:۵۹ ق.ظ

  Firefox 37.0 Windows XP

  با سلام .ميشه بگين چكار كردن و كيا اين كار رو كردن؟

  [پاسخ به این دیدگاه]

 10. ---- گفته است :

  خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۴ در ۳:۰۰ ق.ظ

  Firefox 38.0 Windows

  خیلی خیلی قشنگ بود ممنون با بعضی از حرفاتون یاد اهنگ سارینای شاهین افتادم و نصیحت چارلی چاپلین [تشویق]

  [پاسخ به این دیدگاه]

 11. نازنین گفته است :

  شهریور ۱۱ام, ۱۳۹۴ در ۸:۵۵ ب.ظ

  Chromium 28.0.1500.94 Android 4.4.2;

  salam bar shoma kheili lezat bordam

  [پاسخ به این دیدگاه]

 12. امید مولایی گفته است :

  آبان ۶ام, ۱۳۹۴ در ۸:۲۵ ب.ظ

  Chromium 45.0.2454.94 Android 4.1.2;

  @سپیده, همه خسته هستن ودنبال مسکن میگردن

  [پاسخ به این دیدگاه]

 13. امید مولایی گفته است :

  آبان ۶ام, ۱۳۹۴ در ۸:۲۵ ب.ظ

  Chromium 45.0.2454.94 Android 4.1.2;

  خیلی جالب بود ممنون

  [پاسخ به این دیدگاه]

 14. مژده گفته است :

  آبان ۱۷ام, ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۵ ق.ظ

  Firefox 24.0 Windows 7

  این روزا که طرز تفکرم متهم به عجیب بودن و غیر واقعی بودنه ،حرفاتون مثل یه مهر تایید بود برام.
  سپاس برادرم ،سپاس.

  [پاسخ به این دیدگاه]

 15. sara گفته است :

  آبان ۲۲ام, ۱۳۹۴ در ۸:۰۴ ب.ظ

  Chromium 30.0.0.0 Android 4.4.2;

  عالی بود واقعاااا ممنونم [تشویق]

  [پاسخ به این دیدگاه]

 16. sara گفته است :

  آبان ۲۲ام, ۱۳۹۴ در ۸:۰۶ ب.ظ

  Chromium 30.0.0.0 Android 4.4.2;

  خیلی عاليييي بود واقعااااا خیلی دلنشین بود [تشویق]

  [پاسخ به این دیدگاه]

 17. نسترن گفته است :

  آذر ۱۴ام, ۱۳۹۴ در ۸:۱۸ ق.ظ

  Chromium 33.0.0.0 Android 5.0.2;

  سلام
  واقعا اين متن خيلي به دلم نشست ، من داداش دارم انشاالله هميشه سلامت باشن اما هيچ موقع نشده اينطور براي من صحبت کنن
  خيلي ممنون از متن فوق العاده زيباي که گذاشتين @};-
  به اميد روزي که تک ، تک مردان و زنان سرزمينم قلبي پر از صفا و صميميت داشته باشن ، بدون هيچ چشم داشتي براي خوب بودن حال ديگران از هيچ تلاشي دریغ نکنن

  [پاسخ به این دیدگاه]

 18. سیما گفته است :

  آذر ۲۸ام, ۱۳۹۴ در ۴:۰۱ ق.ظ

  Firefox 42.0 Windows

  سلام وتشکر از نگاه پاک وسادتون به همه چیز. حرفاتون خیلی به دلم نشست اما آخرشو که گفته بودید تقدیم فقط به زنان سرزمینم دوست نداشتم. اما با اجازتون متنتون رو کپی کردم تووبلاگ خودم گذاشتم ،منم برای دختران سرزمین خودم.ممنونم

  [پاسخ به این دیدگاه]

  Mehdi Mirani گفته است:

  پاسخ در تاريخ بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰ ب.ظ:

  Firefox 43.0 Windows

  سلام، ببخشید خب اصلا نمیدونستم که کسی از سرزمین دیگه ای هم ممکنه نوشته‌ام رو بخونه. همچنین تقدیم به دختران پاک و زیبای افغان :)

  [پاسخ به این دیدگاه]

 19. علی گفته است :

  بهمن ۲۶ام, ۱۳۹۴ در ۳:۱۲ ب.ظ

  Chrome 48.0.2564.109 Windows XP

  سلام متن خوب بود من ۶ تا خواهرم از دنیا رفتند قدر خواهر رو بدنید از من گفتن بود و از شما شنیدن

  [پاسخ به این دیدگاه]

  Mehdi Mirani گفته است:

  پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۹۴ ۵:۵۷ ق.ظ:

  Firefox 43.0 Windows

  @علی, سلام، ممنون از گفتنِ شما و انشالله قرین رحمت و در آرامش باشند…

  [پاسخ به این دیدگاه]

 20. فاطمه گفته است :

  فروردین ۹ام, ۱۳۹۵ در ۶:۴۹ ب.ظ

  Chromium 28.0.1500.94 Android 4.4.2;

  سلام
  خیلی زیبا بود
  میشه لطفا بگید موسیقی وبلاگتون از کیه؟؟فوق العاده دل نشین و زیباست

  [پاسخ به این دیدگاه]

  Mehdi Mirani گفته است:

  پاسخ در تاريخ فروردین ۱۲ام, ۱۳۹۵ ۵:۴۳ ق.ظ:

  Firefox 43.0 Windows

  @فاطمه, سلام،
  دانلود کنید:
  http://mehdi.mirani.ir/files/music/Setar-Piano.mp3

  [پاسخ به این دیدگاه]

 21. الهه گفته است :

  اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۸ ق.ظ

  Firefox 45.0 Windows XP

  سلام آقا مهدی.

  ممنون بابت متن قشنگ و زیباتون…
  خیلی آموزنده و پر محتوا بود.
  من تازه خوتهرم رو از دست دادم… ولی خیلی وقت بود ندیده بودمش… اونم بخاطر بعضی مسایل کاری و دوری از خانواده…
  ولی کاش بود و کنارم میموند…
  خیلی دلم براش تنگ شده…

  [پاسخ به این دیدگاه]

  Mehdi Mirani گفته است:

  پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۱:۰۵ ب.ظ:

  Firefox 43.0 Windows

  @الهه, سلام، ممنون از شما و روح‌شون شاد…

  [پاسخ به این دیدگاه]

 22. الهه گفته است :

  اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۹ ق.ظ

  Firefox 45.0 Windows XP

  راستی با اجازتون کپیش کردم و گذاشتم تو وبلاگم…. @};- @};- @};-

  [پاسخ به این دیدگاه]

 23. نعیمه گفته است :

  آبان ۷ام, ۱۳۹۵ در ۲:۱۷ ق.ظ

 24. نعیمه گفته است :

  آبان ۷ام, ۱۳۹۵ در ۲:۲۰ ق.ظ

  Chromium 38.0.2125.114 Android 4.3;

  ساعت از ۲گذشته من دارم متن های زیباتون رو میخونم خیلی خوبه بهم آرامش میده .:(

  [پاسخ به این دیدگاه]

 25. نسترن گفته است :

  مهر ۱۳ام, ۱۳۹۶ در ۶:۵۹ ب.ظ

  Chromium 28.0.1500.94 Android 4.4.4;

  من با حال بد و گریه تو نت دنبال یه متنی بودم که خیلی اتفاقی نوشته ی شمارو خوندم ک کلی حالم عوض شد دیدگاهتون فوق العاده زیبا بود درود بیکران🌹🌹🌹🌹

  [پاسخ به این دیدگاه]

 26. Mary گفته است :

  مهر ۱۲ام, ۱۳۹۷ در ۸:۴۶ ب.ظ

  Chromium 46.0.2490.76 Android 6.0;

  سلام. با تشکر از مطالب خوبتون .امید به این دارم که در آینده نچندان دور مطلبی در مورد انتظار و منجی برای خواهرتون داشته باشید که چقدر وظیفه سنگین دارن در عصر حاضر . ممنون

  [پاسخ به این دیدگاه]

 27. mesbah alhoda گفته است :

  آبان ۳ام, ۱۳۹۷ در ۳:۴۹ ب.ظ

  Chromium 59.0.3071.125 Android 8.0.0;

  سلام.خداقوت .متن عالی ،زیبا ،فوق احساسی و عاطفی وبسیار تاثیر گذار بود.
  با آرزوی موفقیت وسلامتی روز افزون.
  کار فرهنگی بی نظیری ست.
  اجرتون با خانم فاطمه الزهرا(س) وامام مهدی (عج)،انشاءالله. [تشویق]

  [پاسخ به این دیدگاه]

 28. خانم معلم گفته است :

  بهمن ۱۴ام, ۱۳۹۷ در ۷:۰۳ ب.ظ

  Chromium 56.0.2924.87 Android 6.0.1;

  سلام داداش .اقا مهدی مطمئن باشید که هم آن خواهری که مد نظرتان است و چه بقیه دختران ایران زمین به این راه بیشتر گرایش دارند.
  شاید گاهی بلغزیم اما ریشه ی ما محکم است✌
  گاهی که دل تنگ می شود به اسمان نگاه کن و همه چیز را به او بسپار….به خدایی که باران پاک کننده را افرید.
  از قدیم گفتن ماه رفع دلتنگی می کنه.اگر دلت برای خواهرت تنگ شده به اسمان نگاه کن و مطمئن باش او هم به یادته

  [پاسخ به این دیدگاه]

- لطفاً دیدگاه خود را به زبان پارسی بنویسید.

- در صورتی که صفحه‌کلید پارسی ندارید، گزینه تبدیل خودکار متن به پارسی را فعال نمایید.

- نشانی ایمیل شما محرمانه بوده و منتشر نخواهد شد.

- دیدگاه‌ شما بعد از تأیید توسط نویسنده وبلاگ، منتشر خواهند شد. در صورتی که تمایل به ارسال نظر خصوصی دارید، حتماً ذکر نمایید.

- لطفاً دیدگاه‌تان تا حد امکان مربوط به همین نوشته باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از صفحه ارتباط با من استفاده نمایید.

پاسخ به نوشته


~X( [شیطونک] [رویا] [دعا] [خجالت] [تهوع] [تشویق] [بغل] [-( X( O:-) B-) @};- =P~ =)) =(( ;;) ;)) ;) :| :x :S :P :D :-h :-O :-?? :-? :-/ :-* :)) :) :(( :(
به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.